Bilgi

Blog Image

büyükçekmece sürücü kursları

 

E-sınav ile Sınav tarihi beklemeye son               

 

      Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursiyerleri Sınavı (MTSKS), kara yollarında seyreden araçları kullanacak sürücü kursiyerlerine yönelik, teorik ve uygulama sınavlarını kapsamaktadır. e-Sınav, basılı evrak kullanılmaksızın sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapıldığı sınavlardır.

 

      Genel Müdürlük tarafından belirlenen merkezlerde, belirlenen tarih ve saatlerde “Özel MTSK Modülü” üzerinden yapılan başvurular dikkate alınarak yapılmaktadır. MTSK müdürlüğüne kayıt yaptırarak sorumlu olduğu derslerin eğitimlerini tamamlayan tüm kursiyerler ile hâlen teorik sınavda sorumluluğu devam eden kursiyerler e-sınav başvurusu yapabilir. MTSK e-sınav uygulamasına başvuru yapan kursiyerler teorik sınava geçiş yapamazlar. Tekrar teorik sınava geçiş yapabilmeleri için e-sınavdaki haklarını (4 hak) doldurmaları ya da kurstan kayıtlarını sildirmeleri gereklidir. Sınav başvurusunda bulunup randevusu onaylanan kursiyer, e-sınav tarihinden en az 3 (üç) gün önce randevusunu değiştirebilir.

 

      e-Sınav randevusu olan ve sınava girmeyen kursiyerin 1 (bir) sınav hakkı kullanılmış sayılır. Kursiyerin, sınav gününde sınava giremeyeceğini gösterir doktor raporu varsa veya Yönetmeliğin 15 inci maddesinin ikinci fıkrasının (b) bendinde sayılan diğer mazeretlerini belgelendirmiş ise 4 (dört) yazılı (test) ve 4 (dört) direksiyon eğitimi dersi uygulama sınav hakkı bittikten sonra girmediği sınav için 1 (bir) hak daha kullanabilir. Sınav hakkı biten kursiyerin dosyası kapandığı için MTSK Müdürlüğüne yeni kayıt yapılması gerekmektedir. Kursiyer, katıldığı e-sınav uygulamasında başarısız olması durumunda en erken 15 (on beş) gün sonra yeni bir e-sınav randevusu alabilir. Bu kursiyerler son katıldıkları e-sınav uygulamasından sonra bir (bir) ay içinde yeni bir e-sınav uygulamasına başvurmadıkları takdirde 1 (bir) sınav haklarını daha kullanmış sayılırlar.

 

       e-Sınava katılmak için kursiyer bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak e-sınav randevu sistemi ile belirlenen başvuru tarihleri arasında, Özel MTSK Modülüne girilmiş olması gerekmektedir. Kursiyerin sınav gününde sınava giremeyeceğini gösterir doktor raporu varsa sınav gününden itibaren 5 (beş) iş günü içinde ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından sisteme rapor girişinin yapılmış olması gerekmektedir. Belgelerin doğruluğundan kursiyer, sisteme bilgilerin doğru işlenmesinden MTSK müdürlüğü ve kursun bağlı bulunduğu milli eğitim müdürlüğü sorumludur. Sisteme girilen kursiyer fotoğrafı, Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaşıldığından fotoğraf girişinin dikkatlice yapılması gerekmektedir. Sisteme girilecek olan fotoğrafın son 6 (altı) ay içinde çekilmiş, renkli biyometrik olması gerekmektedir.

 

Bayan Hoca ile Özel Ders

 

Sürücü adaylarının İstanbul Avrupa yakasında özel direksiyon dersi alabilmeleri için, alanında uzman, 10 yılı aşkın tecrübeli, sertifikalı kadın hocalarla çalışmak isteyen kendini daha rahat hissedeceğini ve daha iyi öğreneceğini düşünen kadın sürücü adaylarına Büyükçekmece Sürücü kursundan SÜPER KAMPANYA!!

 

 

İstanbul Avrupa Yakası Büyükçekmece İlçesi Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Listesidir.

ÖZEL AKIN M.T.S.K         Merkez mah. Atatürk cad. Ata İş Merkezi No:49 Kat :4 BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

ÖZEL BALABAN M.T.S.K Beylikdüzü Haramidere mah. 8.cad. Helin Apt.No:2/1-2 BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

ÖZEL BATIKÖY M.T.S.K  Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı No: 1 Onur Sit. A Blok Mimaroba BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

ÖZEL DURU M.T.S.K        Merkez Mh. Doğan Araslı Cad. No: 48 Kardeşler İş Hanı Kat: 5 Esenyurt BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

ÖZEL EMEK M.T.S.K        Fatih Mah. Bahçe Yolu Cad. Arzu Demir İş Merkerzi Kat:4 BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

ÖZEL ESENBEY M.T.S.K  Doğan Araslı Cad. Asmalı Han No: 66 BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

ÖZEL ESENKENT M.T.S.K               Esenkent Mh. Güvener Cad. Uğurmumcu Sok. No: 190/2 Kardelen Vilları B 7 BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

ÖZEL GÖKCAN M.T.S.K  Fatih Mahallesi Kordonboyu Caddesi Fatih İşhanı Kat:5-6 BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

ÖZEL KUMBURGAZ M.T.S.K        Merkez Mah. Belediye Cad. Erçağ İş Hanı No: 1 Kat: 1 BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

ÖZEL ODAK M.T.S.K        Piri Mehmet Paşa Mahallesi Piri Paşa Sokak Ziya Arslan İşhanı Kat:3-4 BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

ÖZEL ÖZ AKSU M.T.S.K  Saadetdere Mh. Fevzi Çakmak Cad. No: 21 Kat: 2 BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

ÖZEL TEPECİK M.T.S.K   Tepecik Beldesi Ulus Mahallesi Erguvan Sokak No:8 BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

ÖZEL YENİ AVRUPA M.T.S.K        Marmara Mh. Akdeniz Cad. No: 4 Albayrak Piramit Konutları A2 Blok BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

Bu içerikle ilgili diğer bağlantılar:

büyükçekmece sürücü kursları Şişli

büyükçekmece sürücü kursları Avcılar

büyükçekmece sürücü kursları Bağcılar

büyükçekmece sürücü kursları Bahçelievler

büyükçekmece sürücü kursları Bakırköy

büyükçekmece sürücü kursları Başakşehir

büyükçekmece sürücü kursları Bayrampaşa

büyükçekmece sürücü kursları Beşiktaş

büyükçekmece sürücü kursları Beykoz

büyükçekmece sürücü kursları Beyoğlu

büyükçekmece sürücü kursları Beylikdüzü

büyükçekmece sürücü kursları Çatalca

büyükçekmece sürücü kursları Çekmeköy

büyükçekmece sürücü kursları Eminönü

büyükçekmece sürücü kursları Esenler

büyükçekmece sürücü kursları Eyüp

büyükçekmece sürücü kursları Fatih

büyükçekmece sürücü kursları Gaziosmanpaşa

büyükçekmece sürücü kursları Güngören

büyükçekmece sürücü kursları Kadıköy

büyükçekmece sürücü kursları Kağıthane

büyükçekmece sürücü kursları Kartal

büyükçekmece sürücü kursları Küçükçekmece

büyükçekmece sürücü kursları Maltepe

büyükçekmece sürücü kursları Pendik

büyükçekmece sürücü kursları Sancaktepe

büyükçekmece sürücü kursları Sarıyer

büyükçekmece sürücü kursları Silivri

büyükçekmece sürücü kursları Sultanbeyli

büyükçekmece sürücü kursları Tuzla

büyükçekmece sürücü kursları Esenyurt

büyükçekmece sürücü kursları Ümraniye

büyükçekmece sürücü kursları Üsküdar

büyükçekmece sürücü kursları Zeytinburnu

 

 

İMÜLATOR EĞİTİMİ

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar. Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre trafiğe çıkmak için özel direksiyon dersi alanların yaklaşık %50 si başarısız olup, trafiğe çıkmaktan vazgeçmektedir. Sebebi ise doğru seçim yapamamış olmasından dolayı inancını kaybedip vazgeçiyor. Bu sebepten dolayı alacağınız eğitimi alacağınız kurum çok önemlidir. Kurumumuzda, eğitimlerimiz bay veya bayan uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Size özel hazırlamış olduğumuz paket programlarımızdan alarak,direksiyon dersi ücretini hem uygun fiyata alır hemde trafiğe çıkma garantisi alabilirsiniz. Kendinizi özel hissetmek,kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız sizleri kursumuza kalitenin tek adresine bekliyoruz.Kursumuzda size uygun olan saatlerde ve size uygun ücretlerle hemen eğitime başlayabilir kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

 

Büyükçekmece Sürücü kursu

Büyükçekmece Sürücü kursu

 

Sürücü kursu Nedir

18 yaşına giren bir bireyin araç kullanabilmesi için ehliyet alması, ehliyet almak için de bir takım aşamalardan geçmesi, bu aşamalardan başarı ile ayrılması sonucunda ehliyete hak kazanarak araç kullanabilme yetkinliğine ulaşması gerekir. Bu aşamalardan ilki; MEB bünyesi ve denetiminde yapılan sürücü kursuna kayırt olmaktır.Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet halinde olan büyükçekmece sürücü kursları vardır, Büyükçekmece Sürücü kursu da bunlardan bir tanesidir.

 

Motorlu taşıtların, lüks olmaktan çıkıp zaruri ihtiyaç halini aldığı günümüzde; insanların trafikte büyük bir beceri ve ustalıkla araç kullanabilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine ve özellikle trafikte karşıdan gelen araca dikkat etmesi, kazasız bir şekilde trafikte yol almasını gerektirir. Tabi her şeyden önce sürücü belgesinin olması gerekir.

Büyükçekmece Sürücü kursu

 

Bir kişinin ehliyet alabilmek için de büyükçekmece sürücü kurslarına gidip kaydolarak teorik ve direksiyon derslerini alması gerekmekte,bu dersler sonrasında MEB tarafından açıklanan sınav takvimine göre önce yazılı sınava girip başarı gösteren sürücü adayları daha sonra MEB Müdürlükleri tarafından görevlendirilen gözlemciler eşliğinde direksiyon sınavında başarılı olanlar ehliyet almaya hak kazanmaktadır. Bu bağlamda MEB büyükçekmece sürücü kursları yönetmeliğinde olan her bir şartın yerine getirildiği modernize edilmiş sınıflarımız ve son model araçlarımız ile alanında uzman hocalarımız ile Büyükçekmece ehliyet kursu olarak ehliyet almak isteyen sizleri, kurs merkezimize bekleriz.

 

Direksiyon dersi almazdan önceki yazılı sınavda kaç puan almış olursanız olun, direksiyon sınavından geçemediğiniz zaman başarısız sayılırsınız, ancak yazılı sınava girmeden bir sonraki direksiyon sınavına girebilirsiniz. Dolayısıyla direksiyon eğitimi eğlencelidir, ama dikkatinizin tamamen eğitim aldığınız eğitmen ve araçta olmalıdır. Sürücü kursu eğitmenlerimiz, direksiyon eğitimi için sizi öncelikle araç kullanım pistimize ya da trafiğin yoğun olmadığı bir yerde size ders vererek direksiyon eğitiminizi alma konusunda yardımcı olmaktadır, ayrıca bu süreçte direksiyon sınavında dikkat etmeniz gereken noktaları size aktarmaktadır.

 

 

WhatsApp
+905412033113
Instagram
facebook
Konum
Youtube
Tiktok